Vladimír Brunton

Vladimír Brunton - umělecký fotograf

Ahoj Vláďo, mám na tebe první a hned záludnou otázku, co tě živí?

Ahoj Pavle, no co by mě živilo, přece to co mám rád a čemu se věnuju, tedy umělecká fotografie.

Lidé, kteří jsou v životě úspěšní, mají často vzory. Patříš k nim a můžeš nám představit svůj vzor?

Vzorů mám více, jsou to světově známí i méně známí umělci, kteří svou tvorbou mi dávají inspiraci. např. Martin Martinček, HENRI CARTIER-BRESSON, Richard Avedon, Yousuf Karsh.

Člověk se během života vyvíjí a neustále se učí novým věcem. Existuje ve ve tvém životě krátké období, které tě výrazným způsobem posunulo dále a přispělo k profesnímu růstu?

Těch období je více a každé v něčem dále posunuje. řekl bych neustále se objevují nové podmínky v profesi, kterým se více, méně přizpůsobuji.

Dnešní doba přináší obrovské množství informací a je těžké se v nich orientovat. Je pro tebe důležité mít takové prostředky, pomocí kterých získáte přístup k těm nejužitečnějším poznatkům? Využíváš k tomu například určitým způsobem internet?

Využíváte k tomu například určitým způsobem internet? Jistě, internet je podle mne zdroj všech potřebných informací.

Vyhledáváš v současnosti možnosti pro osobní rozvoj a sledujete trendy ve vzdělávání? Zaujalotě něco v poslední době?

Toto období vzdělávání je už asi za mnou, jelikož z toho, co jsem se naučil od ostatních už dále vytvářím a rozvíjím svůj vlastní pohled.

Navštěvuješ v současnosti nějaký kurz, seminář nebo využíváte služeb lidí, kteří tě můžou posunout dále? Myslíš si, že tě tyto služby přináší užitek?

Seminářů a kurzů jsem prošel dost, když bude potřeba, opět si některé absolvuji.

Jsou lidé, kteří touží po získání určité dovednosti, avšak pro nedostatek času a možností svůj úmysl zatím neuskutečnili. Může se jednat například o kurz létání nebo o hru na klavír. Patříš k takovým lidem a dlouhodobě plánuješ získat nějakou dovednost?

Momentálně jsem ve stádiu a věku, kdy už další nové aktivity nezvládám a to díky pracovnímu vytížení a také výchově tří synů.

Poslední otázka je vzkazem pro dospívající generaci. Které schopnosti nebo znalosti jsou pro mladého člověka nejdůležitější k tomu, aby byl v životě úspěšný a přinesl užitek celé společnosti?

Schopnost přizpůsobení se daným podmínkám a situaci, velmi důležitá je znalost cizích jazyků a zakotvení své osobnosti v jakémsi nadčasovém a smysluplném pohledu na život, aby neustálý shon a stres každodenního života dovedl mladý člověk s přehledem překonat a zároveň se naučil pomáhat lidem okolo něj. .

Díky za odpovědi, Pavel Hrejsemnou

error: Content is protected !!