Broken Hearts

Broken Hearts

„Snažíme se zachytit tok myšlenek, které pak přetransformujeme do písní,“ tvrdí hudebníci Petr a Pavel Francovi

Vzpomenete si kluci, jak jste se vlastně dostali k muzice?

Vlastně poslechem hudby už odmalička. V té době se poslouchal Michal David , Petr Kotvald a Standa Hložek a z cizích kapel  Modern Talking, Sandra a jiné kapely z 80.let. A to nás ovlivnilo. Začali jsme se zajímat, jak se vlastně taková hudba tvoří. Pořídili jsme si první klávesy, hudební progam a zkoušeli tvořit.

Kde čerpáte inspiraci pro svoji tvorbu?

Z vlastních pocitů a myšlení. Rozhlížíme se kolem a pozorujeme dění okolí. Vidíme příběhy lidi, které oni sami prožívají, kde se například seznamují dva lidé, nebo naopak vidíte smutné tváře chodící potemnělýma uličkama a další jiné věci. A to vše se odrazí do našich písní. Naše songy jsou vlastně prožitky druhých lidí  a my se snažíme zachytit tok našich myšlenek  a zhmotnit je do písně.

Jak vlastně vznikl název Midnight Twiligt?

Jelikož naše písně jsou buď depresivní a nebo naopak plné optimismu, snažili jsme se vymyslet název, aby byl protikladný Night a Light. Světlo a tma. Ale to se nám zdálo málo a uvědomili jsme si, že někdy se nad písní trápíme až do půlnoci a někdy až od  soumraku do půlnoci, tak pak už jen stačilo ke každému slovu přidat 3 písmenka a  název Midnight Twilight byl na světě.

Kdo jsou vašimi hudebními vzory?

Dá se říct,že posloucháme úplně všechno. Takže seznam by tady mohl být mnohokrát delší. A tak jen vypíchnu Bad Boys Blue, Alan Walker, Helloween, Vannila Ninja, Ariana Grande,P ink Floyd a mnoho dalšího.

Jak vznikl název alba? Z nebes do pekla

Název vznikl záměrně. Prošli jsme něčím, nevím , jak bych to nazval. Osudem, nebo hrůzným zážitkem? Každopádně si tím projde každý. Jste na vrcholu, máte pocit, že máte všechno a najednou přijde rána…a vy se ocitáte v pekle. Přijde to nečekaně a spadnete. 

Kolik máte alb?

Toto je první v metalovém kabátě, ale jinak v pořadí už je šesté. My máme ještě jeden projekt, který se jmenuje Broken Hearts, ale je úplně jiné než právě zmińovaný projekt Midnigt Twiligt.

Takže toto album je odlišné od těch ostatních?

No to každopádně. My jsme byli stvořeni tvořit popovou muziku.Ke změně stylu a aranží jsme byli trochu donuceni. Jedna metalová a operní zpěvačka chtěla napsat songy právě v tvrdším stylu. Začalo nás to bavit a učili jsme se  vytvářet tvrdší muziku. A pak tu bylo 12skladeb a album s jinou aranží bylo na světě. Věnovali jsme mu hodně času. Použili  nové zvuky, u některých písní šestihlasy a při backvokálech naše hlasy. 

Kterou píseň z alba máte za nejlepší?

No to je těžko říct, všechny  jsou pěkné. To ať posoudí posluchač. Každopádně s některou písní se moříte půl roku a některou máte za den a ve finále je lepší, než ta, které věnujete více času. Ale kdybych měl tedy jednu vybrat, tak Darkness a Touch my heart. Plánujeme udělat anketu, která píseň je pro posluchače nejlepší, tak pak uvidíme.

Po prvních posleších alba From Heaven to Hell mám pocit, že je tam více rychlejších songů, než těch pomalejších.?

Ano, je tomu tak. Ono vlastně u všech našich předcházejících alb máme většinou rychlé písně, než ty pomalejší. To bude asi tím, že pomalé songy neumíme (smích). Ale vážně, pomalý song musí být propracovaný  do detailu a i textově, neboť při pomalém tempu si všimneš všeho a zaposloucháš se do textu. A nehledě na to, pomalejší songy mají víc emocí a citu v sobě.

A jak trávíte prázdniny kluci?

Jezdíme po celé republice a rozdáváme  naše CD. Baví nás to. Poznáme krásné kouty České republiky a navíc zajímavé lidi. Je dobré a vtipné pozorovat reakce lidí, kterým CD dáváme. Jejich výrazy v obličeji a překvapení se nám vtisknou do paměti a nám se v hlavě vytvoří příběhy a nápady pro naše další album.

Chcete říct, že už nyní tvoříte na dalším albu?

Budeš se divit, ale ano. Myšlenky v hlavě nezastavíš a nápady se pořád rodí.. Musíme  to vše zachytit. Takže už vlastně tvoříme na další album. Vždy je to běh na dlouhou trať.

Co by jste závěrem chtěli vzkázat čtenářům?

Aby nebyli přilepeni na mobilech, na tabletech a počítačích a vyrazili do přírody. Aby se nebáli udělat v životě změnu, neboť jediný, co v životě máte jistý je právě ta změna. Návod na to najdete v písní SAVE THE WORLD, kde jsme se pokusili dát recept na to, jak žít. Zbavit se strachu, udělat změnu. Být férový k sobě, ale i k druhým. A tak jak se budu vnitřně cítit, tak mě bude vidět i okolí. Tak se ciťte co nejlíp, ať jen to okolí vidí. Změna začíná uvnitř vás samotných.

Děkuji za rozhovor, Pavel Hrejsemnou

error: Content is protected !!